Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Vatikan Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 
Nureddin Vergin
Büyükelçi
31.03.1960-09.05.1961
Muharrem İhsan Kızıloğlu
Büyükelçi
29.05.1961-14.10.1966
Hüveyda Mayatepek
Büyükelçi
10.12.1966-13.11.1968
Necdet Uran
Büyükelçi
28.11.1968-14.02.1973
Taha Carım
Büyükelçi
28.11.1973-09.06.1977
Aydın Alacakaptan
Büyükelçi
21.09.1977-28.07.1978
Vecdi Türel
Büyükelçi
05.08.1978-05.07.1982
Sulhi Dişlioğlu
Büyükelçi
09.07.1982-31.03.1988
Selçuk Korkut
Büyükelçi
01.04.1988-30.01.1992
Ömer Lütem
Büyükelçi
31.01.1992-15.06.1995
Semih Belen
Büyükelçi
15.06.1995-17.11.1997
Altan Güven
Büyükelçi
21.11.1997-03.12.2001
Filiz Dinçmen
Büyükelçi
20.11.2001-01.02.2004
Osman Durak
Büyükelçi
01.02.2004-20.12.2006
Doğan Akdur
Büyükelçi
27.12.2007-01.12.2009
Kenan Gürsoy
Büyükelçi
01.12.2009-15.10.2014